Yamaha K.O.

Frissítve 31/07/2017 - 11:58 GMT+2

Ahogy eltervezték, mindent vittek a hangvillások a 40. Suzuka-i 8 óráson.

Yamaha GMT94

Először is, megszerezték a világbajnoki címet a GMT94 fiókcsapatukkal, és 2014 után újra felülhettek a trónra. Christophe Guyot egysége 2004-ben volt először vb-győztes, s nem is lehetett kérdés, hogy az idei mesterhármas után, ők aratják le a babérokat. Bár Suzukában semmi esélyük nem volt a japán riválisaikkal szemben, hozták a kötelezőt és a SERT előtt végeztek, összetettben pedig a 11. helyen. Az első keresztféléves világbajnokság eredménye: GMT94, SERT és YART Yamaha lett.

8,Oschersleben,2016,Team,Yamaha,Yart

Fotó: Fimewc.com

Talán ennél is nagyobb hír lesz Japánban, hogy a Yamaha Factory Racing Team sorozatban harmadszor diadalmaskodott a legendás futamon. A Yamahásoknak egy percig sem kellett aggódniuk, hiszen amíg a legnagyobb ellenfeleik ott rontottak, ahol csak tudtak, ők kiegyensúlyozottak voltak végig. A legelső Suzuka-i 8 óráson triumfáló Yoshimura, néhány kanyar után a mezőny végére kényszerült, míg a Musashi Hondán Takaaki Nakagami hibázott, s így visszacsúszott a negyedik helyre. Katsuyuki Nakasuga, Alex Lowes és Michael van der Mark sporttörténelemhez segítette hozzá a Yamahát; korábban csak a Team Cabin Honda tudott egymást követő három évben győzni.

YAMAHA FACTORY RACING TEAM - 8 Hours of Suzuka

Fotó: DR

A futam emlékezetes pillanata volt, amikor az utolsó órában Randy de Puniet motorja lángolni kezdett, és kiintették a pályáról, ami az F.C.C. TSR Honda második helyébe került. Emiatt nekik be kellett érniük a dobogó legalsó fokával, így a Kawasaki Team Dream ért célba a második helyen.
Suzuka ezen a hétvégén a rekordok körül forgott. 128 000 néző látogatott ki a verseny napjára, s ez a létszám vetekszik egy Formula-1-es hétvégével. Ugyanakkor a Yamaha Factory Racing Team gépén, Alex Lowes megfutotta minden idők leggyorsabb körét a versenyen: 2:06.932 másodperces teljesítménye, egy másodperccel volt jobb, mint Ryuichi Kiyonari 2012-es rekordja.