Frissítve 26/09/2017 - 12:14 GMT+2

Reflektorfénybe kerültek a női motorosok, miután Lucy Glöckner és Ana Carrasco történelmet írt egy hete.

Ana Carrasco fait appel à la générosité de ses fans.

Fotó: GP-inside

Glöckner a legendás Bol d’Or utolsó órájában harcolt a dobogóért, míg Carrasco a Supersport 300 Portimao-i futamán első női versenyzőként szerzett világbajnoki győzelmet. Egyedülálló teljesítmény mind a kettő, de nem szabad elfelejteni, hogy az Endurance-világbajnokságban (EWC) nem csupán Lucy Glöckner, hanem más hölgyek is felveszik a versenyt az urakkal.
A motorizáció több mint egy évszázada a férfiak világa. Mindig érdeklődésre ad számot, ha valaki a másik nem képviselői közül megpróbálja felvenni a kesztyűt az urakkal. Régóta üde színfoltja az EWC-nek a beszédes nevű Girls Racing Team, azaz a csupa „lányból” álló alakulat. Amandine Creusot, Jolanda Van Westrenen és Muriel Simorre osztozik versenyenként a motoron, s általában célba is érnek. Mint ahogy a Bol d’Or-on is célba értek, a pontot érő 19. helyen. Tavaly ez az alakulat szintén teljesítette az egy napos távot, akkor a 23. pozícióban futottak be. Ugyanakkor az említetteken kívül volt még egy ötödik hölgy szereplője is a hétvégének. A francia származású Margaux Wanham, aki a Suzuki Flam Racing nyergén szintén említést érdemel; csapatával a 25. helyen fejezte be a futamot.
Ami pedig a történelmi áttekintést illeti: 1938-ban szerepelt először női versenyző a Bol d’Or rajtrácsán, Mademoiselle Defer. A rákövetkező évben Mademoiselle Mary következett, aki az előkelő 19. helyet kaparintotta meg, amikor még Monthléry adott otthont a futamnak. S az eddigi legjelentősebb produkció a francia Véronique Parisot nevéhez fűződött; ő 1988-ban, hasonlóan Lucy Glöcknerhez, nagyon közel került ahhoz, hogy dobogóra álljon.
Glöckner attrakciója viszont jó darabig belevésődött az emlékezetünkbe, hiszen nem kisebb névvel, mint a háromszoros győztes, gyári Hondát hajtó, Sébastien Gimbert-rel vívott látványos csatát a pódiumért.