TopGanna megint megcsinálta, Paternoster zokogva ért be a célba, Lovassy Krisztián 17. lett - pályakerékpáros vb-hírek

Frissítve 21/10/2021 - 23:47 GMT+2

Lovassy Krisztián 17. lett scratch-ben a roubaix-i pályakerékpáros világbajnokság csütörtöki versenynapján.

Filippo Ganna

Az október eleji grencheni Eb-n 12. lett scratch-ben a szám 2017-es Eb-ezüstérmese, aki ezúttal a táv közepén benne volt egy támadási kísérletben, a viadal végi hajrában azonban már nem bírta az élmezőny tempóját. Az aranyérmet a hazai közönség buzdítása közepette az utolsó három kört az élen tekerő Donavan Grondin érdemelte ki.
Az üldözéses csapatversenyben a férfiaknál a házigazdák sora felett aratott győzelmet a friss olimpiai bajnok olasz négyes. Az országúton kétszeres időfutam-világbajnok Filippo Ganna négy egyéni üldözéses vb-címe után először vezette aranyig a csapatot.
A nőknél az olimpiai és Európa-bajnok német csapat tette teljessé aranykollekcióját, az országúti világbajnok Elisa Balsamóval felálló olaszokat legyőzve a fináléban.
Keirinben kettős holland siker született, a hosszú hajrát nyitó címvédő Harrie Lavreysen nyolcadik világbajnoki aranyérmét gyűjtötte be az Európa-bajnok Jeffrey Hoogland előtt. A dobogón ugyanaz volt a sorrend, mint a grencheni Európa-bajnokságon sprintben, az orosz Mihail Jakovlev zárt bronzérmesként.
A vb programjába most felkerült kieséses versenyszámban Letizia Paternoster gondoskodott róla, hogy másodszor is felcsendüljön az olasz himnusz a roubaix-i velodromban. A 22 esztendős bringás már a levezető körében zokogva ünnepelte történelmi sikerét.
Eredmények:
férfi üldözéses csapatverseny, világbajnok:
  • Olaszország (Liam Bertazzo, Simone Consonni, Filippo Ganna, Jonathan Milan, csere: Francesco Lamon)
  • 2. Franciaország
  • 3. Nagy-Britannia

Ganna vezetésével ismét verhetetlenek az olaszok, az olimpia után a világbajnoki cím is az övék lett

férfi scratch, világbajnok:
  • Donavan Grondin (Franciaország)
  • 2. Tuur Dens (Belgium)
  • 3. Rhys Britton (Nagy-Britannia)
  • ...17. Lovassy Krisztián

Még a kommentátoraink sem értették, hogy bírja ilyen jól tartani a francia srác a tempót

férfi keirin, világbajnok:
  • Harrie Lavreysen (Hollandia)
  • 2. Jeffrey Hoogland (Hollandia)
  • 3. Mihail Jakovlev (Oroszország)
női üldözéses csapatverseny, világbajnok:
  • Németország (Franziska Brausse, Lisa Brennauer, Mieke Kröger, Laura Süssemilch)
  • 2. Olaszország

Az olimpiai és Európa-bajnok német csapat teljessé tette aranykollekcióját

női kieséses verseny, világbajnok:
  • Letizia Paternoster (Olaszország)
  • 2. Lotte Kopecky (Belgium)
  • 3. Jennifer Valente (Egyesült Államok)

Zokogva ünnepelte élete első komoly felnőtt győzelmét a juniorként mindent megnyerő olasz lány