Húsz év után szerzett ismét vb-kvótát magyar női versenyző, videón Borissza Johanna debütálása

Frissítve 20/10/2021 - 22:09 GMT+2

Pályakerékpáros világbajnokság: Borissza Johanna bátor versenyzéssel közel állt a jó eredményhez scratch-ben.

Borissza Johanna bátran versenyzett, ám végül huszadikként zárt női scratch-ben a roubaix-i pályakerékpáros világbajnokság szerdai nyitónapján.

A 24. születésnapját kedden ünneplő Borissza közösségi oldalán a versenyt megelőzően kiemelte: húsz évvel Szabolcsi Szilvia után szerzett ismét kvótát magyar női versenyző világbajnokságra.
A 10 kilométeres táv háromnegyedéig nem igazán volt magas tempó a scratch-ben, nyolc körrel a vége előtt indított támadást az október eleji Eb-n a számban 17. Borissza, aki épphogy lemaradt az utánaeredő és őt megelőző Martina Fidanza szélárnyékáról. Ez később döntőnek bizonyult, mivel az olasz versenyző megnyerte a számot, míg ugyan Borissza öt körön keresztül tudta tartani magát az egyre növekvő tempót diktáló mezőny előtt, az utolsó körre utolérték, így végül utolsó helyen ért célba.
Csapatsprintben immár a nőknél is háromfős sorok indultak, hasonlóan a férfiakhoz. A háromkörösre növelt távon a címvédő és az olimpiai ezüstérmes duóból összeállt német trió világcsúcsot tekert a selejtezőben (46.511 mp) és az elődöntőben (46.358) is, majd a fináléban a nagy rivális oroszok felett is rekordidővel diadalmaskodott (46.064).

Erős kezdés a pályakerékpáros világbajnokságon: új világcsúcs már a nyitónapon

A férfiaknál a számban címvédő, olimpiai és Európa-bajnok holland trió a várakozásoknak megfelelően begyűjtötte az aranyérmet.