Kaotikus kieséses verseny, taroló olimpiai bajnokok, Hoogland újra a csúcson - hírek a pálya Eb-ről

Frissítve 06/10/2021 - 22:56 GMT+2

Pályakerékpáros Eb - Videós összefoglalóink a második napról.

Jeffrey Hoogland

A franciák két aranyérmet nyertek a grencheni pályakerékpáros Európa-bajnokság szerdai versenynapján.

Elsőként a férfi pontversenyben Benjamin Thomas nyert, majd a női kieséses versenyben Valentine Fortin győzött. Előbbi számban Lovassy Krisztián bejutott a húszfős döntőbe, ott pedig 14. lett, míg utóbbiban László Tamara a 15. pozícióban zárt.

Lovassy Krisztián a 14. helyen végzett a pontversenyben, Benjamin Thomas nyerte a számot

A kaotikus női kieséses versenyt Valentine Fortin nyerte a pályakerékpáros Európa-bajnokságon

A női versenyen egy hatalmas bukás is történt, de szerencsére a legsúlyosabbnak tűnő esés után a holland lány fel tudott állni.

Dominóként dőltek el és gázoltak át egymáson a versenyzők a pályakerékpáros Eb-n

A férfi egy kilométeres időfutam kettős holland sikert hozott, ugyanis a 2018-as világbajnok Jeffrey Hoogland a vb-címvédő honfitársát, Sam Ligtlee-t előzte meg. Ebben a számban Szalontay Sándor a 15. időt érte el.

Hoogland (és a hollandok) verhetetlenek voltak az egy kilométeres időfutamban

Az üldözéses csapatversenyben a nőknél az olimpiai bajnok német négyes, míg a férfiaknál a világbajnok dán kvartett bizonyult a leggyorsabbnak.