Archibald 15. Eb-aranyát gyűjtötte be, a hollandok világcsúcsot repesztettek csapatsprintben

Frissítve 05/10/2021 - 22:30 GMT+2

A Svájcban megrendezett pályakerékpáros Európa-bajnokság nyitónapján magyarok is rajthoz álltak.

A brit Archibald szerezte meg a pályakerékpáros Eb első aranyérmét

Katie Archibald pályafutása 15. kontinensbajnoki aranyérmét nyerte a grencheni pályakerékpáros Európa-bajnokság keddi nyitónapján, amelyen a hollandok világcsúcsot tekertek női csapatsprintben.

A 27 esztendős brit kiválóság scratch-ben diadalmaskodott, amelyben Borissza Johanna 17. helyen ért célba a 19 fős mezőnyben.
A férfi kieséses versenyben a 22 éves Orosz Gergő két riválist megelőzve 20. lett, a számot a tavaly bronzérmes orosz Szergej Rosztovcev nyerte.

A tavalyi Eb-bronzérmes orosz most megcsípte az aranyat az eliminációs versenyen

A csapat sprintversenyben mindkét nemben holland siker született: a nőknél 46.551 másodperces új világcsúccsal, a férfiaknál pedig a fináléban háromszori rajtot követően diadalmaskodott a világ és olimpiai bajnok hármas.

Pálya-Eb: A holland hölgyek világcsúcsot repesztettek csapatsprintben