Ligeti remek győzelemmel elődöntős a budapesti Eb-n

Publikálva 29/03/2022 - 15:53 GMT+2

Ligeti Dániel második meccsén is meggyőző teljesítményt nyújtva magabiztos győzelmet aratott, így bejutott a szabadfogásúak 125 kilogrammos kategóriájának az elődöntőjébe kedden a budapesti birkózó Európa-bajnokságon.

Ligeti Dániel

A szombathelyiek nehézsúlyú klasszisa szlovák riválisa elleni tusgyőzelmét követően a németek olimpikonja, Gennadij Cudinovic ellen már nem számíthatott hasonlóan könnyű meccsre.
A mérkőzés elején a szokásosnak mondható tapogatózás nem tartott sokáig, Ligeti még az első percben egy összekapaszkodásból lábsöpréssel kibillentette egyensúlyából riválisát, majd kivette a bal lábát és levitte (2-0). A kétpontos akció megnyugtathatta a magyart, a németnek viszont onnantól mennie kellett előre, amit meg is tett, ám a szünetig nem okozott igazi veszélyt a többszörös Eb-érmes magyarnak.
A pihenőt követően ismét a Haladás birkózójának pillanatai következtek, előbb egy szép lábfogásból kivitte a szőnyegről (3-0) Cudinovicot, majd az ötödik percben a német derékra támadásából kifordulva kontrázott és ment mögé (5-0). A meccs addigi képe alapján nehéz volt elképzelni, hogy Cudinovic ledolgozza hátrányát alig egy perc alatt, ugyanakkor egy pillanatra sem adta fel, s Ligetinek többször kifejezetten éles helyzetből kellett kimenekülnie annak érdekében, hogy ne közelítsen hozzá riválisa.

Ahogy teltek a másodpercek, Cudinovic egyre fáradtabbnak tűnt, s a hajrában egy indítása után tehetetlenül szemlélte, ahogy Ligeti ismét mögé került (7-0), amivel végleg eldöntötte a találkozót.
"Az első meccs a kötelező győzelem kategóriájába tartozott, és annak ellenére is látványosra sikerült, hogy izgultam egy kicsit előtte. A német tavaly itt olimpiai kvótát szerzett, most is látható volt, hogy milyen technikás, jó birkózó. Nehézsúlyban ritkán van ennyi éles szituáció egy meccsen, de most szerencsére én jöttem ki jól a nehéz helyzetekből" - nyilatkozta boldogan Ligeti Dániel, aki a londoni és a riói olimpiával ellentétben a tokiói játékokra nem tudott kijutni, s az utóbbi években önmagához képest gyengébben szerepelt. "Nagyon örülök, hogy novemberben végre megkezdhettük a közös munkát Bánkuti Zsolttal, aminek meglett az eredménye."
A délelőtti program utolsó magyar érdekeltségű meccsét Kuramagomedov Murad vívja majd az örmény Hrajr Alihanjannal a 74 kilogramm negyeddöntőjében.