A papírformának megfelelően Norvégia válogatottja nyerte a vegyesváltót a pokljukai sílövő-világbajnokság szerdai nyitónapján.

A szlovéniai viadalon az északi együttes a futam elején az élre állt, és kiegyensúlyozott teljesítménnyel, magabiztos versenyzéssel győzött.
Mögöttük nagy csata dúlt a második helyért, amit végül a mindössze két lövőhibával záró osztrákok szereztek meg a nyolcszor rontó svédek előtt.
Biatlon
Pár nap alatt berobbant a biatlonosok klíma-kihívása
06/05/2021 20:43
A versenyben két férfi, majd két női biatlonos szerepelt.
A címvédőként rajthoz állt norvégok hatodik alkalommal diadalmaskodtak ebben a versenyszámban.
Vegyesváltó, 4x7,5 km:
1. Norvégia (Sturla Holm Laegreid, Johannes Tignes Bö, Tiril Eckhoff, Marte Olsbu Roeiseland) 1:20:19.3 óra (0 büntetőkör + 11 lövőhiba)2. Ausztria (David Komatz, Simon Eder, Dunja Zdouc, Lisa Theresa Hauser) 27 másodperc hátrány (0+2)3. Svédország (Sebastian Samuelsson, Martin Ponsiluoma, Linn Persson, Hanna Öberg) 30.6 mp h. (0+8)
MTI
Biatlon
A bolond lány, aki mára kétségkívül a világ egyik legjobb biatlonosa lett
23/03/2021 18:00
Biatlon
A futamgyőzelem mellé szakági világkupát is hozott az őrült ámokfutás a norvég biatlonos számára
23/03/2021 09:37