Meglepetésre a svéd Martin Ponsilouma nyerte a férfi sprintversenyt a pokljukai sílövő-világbajnokság pénteki versenynapján.

A 25 éves Ponsilouma győzelmét elsősorban hibátlan lövészetének köszönhette, ugyanis a fő esélyesnek számító norvég biatlonosok mind rontottak.
Ponsilouma a mostani vb-n a szerdai vegyesváltóban bronzérmet nyert a svédekkel, egyéniben ugyanakkor még világkupa-győzelme sincs, dobogón is csak háromszor állhatott. A vb-ken eddigi legjobb egyéni teljesítménye a tavalyi üldözéses versenyben szerzett 23. hely volt.
Biatlon
Pár nap alatt berobbant a biatlonosok klíma-kihívása
06/05/2021 20:43
A svéd mögött két francia sílövő állhatott még fel a dobogóra: az ezüstérmet a vegyesváltóban olimpiai bajnok Simon Desthieux szerezte meg, a bronzérem a tavaly üldözésben világbajnok Émilien Jacquelin nyakába került.
A mezőny egyetlen magyar indulója, Gyallai Soma hat lövőhibával - ami a legtöbb volt a mezőnyben -, több mint hét és fél perces hátránnyal a 103., utolsó előtti helyen végzett.
A 10 kilométeres viadalon egy-egy álló és fekvő lövészetet kellett teljesíteniük az indulóknak.
Férfi sprint (10 km):
világbajnok: Martin Ponsilouma (Svédország) 24:41.1 perc (0 lövőhiba)
2. Simon Desthieux (Franciaország) 11.2 másodperc hátrány (0)
3. Émilien Jacquelin (Franciaország) 12.9 mp h. (1)
...103. Gyallai Soma 7:42.1 perc h. (6)
MTI
Biatlon
A bolond lány, aki mára kétségkívül a világ egyik legjobb biatlonosa lett
23/03/2021 18:00
Biatlon
A futamgyőzelem mellé szakági világkupát is hozott az őrült ámokfutás a norvég biatlonos számára
23/03/2021 09:37