Kuzmina harmadik olimpiáján is aranyérmes

Publikálva 18/02/2018 - 00:07 GMT+1

A szlovák sílövő két ezüstérem után szerzett aranyérmet Phjongcshangban.

Anastasiya Kuzmina

Történelmi siker született sílövészetben, hiszen Anastasiya Kuzmina Vancouver és Szocsi után Phjongcshangban is olimpiai bajnoki címet szerzett. A 33 éves szlovák klasszis a nők 12,5 kilométeres tömegrajtos versenyét nyerte meg a szintén háromszoros olimpiai bajnok fehérorosz Darya Domracheva és a norvég világbajnok Tiril Eckhoff előtt. Utóbbi két hölgy ezzel megismételte négy évvel ezelőtti dobogós helyezését ebben a versenyszámban.
Az utolsó egyéni versenyt rendezték a női biatlonosok számára a téli olimpián. A futam egyik nagy kérdése volt, hogy a hétszeres világbajnok 24 éves német Laura Dahlmeier vajon mind a négy számban szerez-e érmet az idei ötkarikás játékokon, hiszen három versenyt követően két arany- és egy bronzérmet szerzett. Ezzel szemben a 35 éves finn Kaisa Makarainennek az utolsó nagy esélye volt, hogy rendkívül eredményes pályafutása végre olimpiai medállal is gazdagodjon.

Anastasia Kuzmina - Pyeongchang 2018

A versenyt azonban a két másik kiválóság, Anastasiya Kuzmina és Darya Domracheva kezdte a legjobban, hiszen a két fekvő testhelyzetű lövészetben nem hibáztak. Kuzmina már a táv elején a szokásos nagy tempóját diktálta, a verseny felénél pedig már Domrachevával szemben is egy kis előnnyel rendelkezett, hiszen közel 10 másodperc volt kettejük között. Az első álló sorozatnál aztán Domracheva hibázott, míg Kuzmina továbbra sem, így az utolsó lövősorozatra már tetemes előnyt épített ki magának a Phjongcshangban már két olimpiai ezüstérmet szerző szlovák sportoló.
Végül az utolsó, 20. lövésével Kuzmina nem talált bele a tőle 50 méterre lévő korongba, de így is közel 20 másodperccel futott be Domracheva előtt, aki második helyével szintén éremmel utazhat haza Dél-Koreából. A dobogós helyezés lehetőségétől a negyedik lövészetben többen is megremegtek, kivéve a norvég Tiril Eckhoffot, aki hibátlan sorozatával Szocsi után most is harmadik helyen zárta az olimpiai tömegrajtos versenyt.