Takács Boglárka újra megdöntötte saját országos csúcsát 100 méteren

Frissítve 26/05/2024 - 18:55 GMT+2

Takács Boglárka saját országos csúcsát megjavítva, 11.11 másodperces eredménnyel megnyerte a női 100 métert vasárnap, a Nemzetközi Atlétikai Szövetség kontinentális sorozatának bronz kategóriájú budapesti versenyén. A BHSE 22 éves sprintere tavalyi több alkalommal is faragott a táv magyar rekordján, melyet 2023. július 13. óta egészen mostanáig 11.14 másodperccel tartott.

Takács Boglárka saját országos csúcsát megjavítva, 11.11 másodperces eredménnyel megnyerte a női 100 métert a Nemzetközi Atlétikai Szövetség budapesti versenyén. (fotó: Magyar Atlétika - Hungarian Athletics)

Fotó: facebook

Takács Boglárka megdöntötte a 100 méter országos csúcsát

A világbajnoki elődöntős sprinter az idei szabadtéri szezonban is jó formát mutatott eddig, a dohai Gyémánt Liga-versenyen 11.17-tel ötödik lett, néhány napja pedig Besztercebányán tudott ezüst kategóriás versenyt nyerni.
Így egyértelmű esélyesként várta a vasárnapi futamot, melynek négyes pályáján rajtolt a 11.09 másodperces egyéni csúccsal rendelkező amerikai Shannon Ray mellől. Takács a rajtot kiválóan kapta el és féltávig az amerikai mellett futott, onnan viszont fokozatosan lépett el tőle, végül nagy fölénnyel győzött, 11.11 mp-es eredménye pedig úgy még értékesebbnek mondható, hogy "csupán" 0,7 méter/másodperces hátszél segítette a futam során.
A délután 14.30-kor kezdődött versenyen Takács még 200-on is rajtol, melyen tavaly éppen ezen a versenyen javított országos csúcsot.
"Azt akartam, hogy jól fusson és ez egy jó futás volt" - nyilatkozott az MTI-nek Németh Roland, Takács edzője, a férfi 100 méter országos csúcstartója. - "Ezt most merte futni. Ez a verseny egy állomás az évben, és úgy gondolom, hogy egészen jól állunk."
"Azt gondolom, hogy igazolja azt az elvárást és azt a formát, amit régóta várunk. Ebben az esztendőben nagyon stabil és látszik az a szisztematikus munka, amit edzőjével végez" - mondta Takács Boglárkáról Gyulai Miklós, a magyar szövetség elnöke, korábbi kiváló sprinter, aki nem titkolta, lát még további fejlődési lehetőséget a BHSE klasszisának futásában. - "Azt láttam, hogy ebben a futásban még van, ami azt jelenti, hogy a 11.07-es olimpiai szint az megvan benne, a kérdés, hogy ez ki fog-e jönni. Az Európa-bajnokságon erre lehet majd lehetőség."
A Magyar Nagydíj-sorozatba tartozó viadalon korábban a világbajnoki bronzérmes Halász Bence idei legjobbjával, 77,77 méterrel megnyerte a férfi kalapácsvetést, női 400 méter gáton pedig Mátó Sára nyert kiváló, 55.49 másodperces eredménnyel, óriási egyéni csúcsot elérve.
Férfi 100 méteren a dominikai Melbin Marcelino 10.28 mp-cel győzött, míg a legjobb magyar a harmadikként végző Illovszky Dominik lett 10.37-tel.