Atlétikai ob - Kozák Luca országos csúcsa 100 méter gáton

A debreceni sprinter saját, 2020 augusztusában futott 12.71 másodperces rekordján javított egy századot szombaton és sorozatban ötödik bajnoki címét gyűjtötte be. A fedett Eb-n döntős Kozákot a szakadó eső sem akadályozta a csúcsdöntésben. Mögötte Kerekes Gréta lett a második, a hétpróbázó Krizsán Xénia pedig a harmadik - mindketten egyéni legjobbjukkal -, míg az előfutamban U20-as rekordot (13.23 mp) elért, utánpótlás vb-bronzérmes Tóth Anna az ötödik helyen végzett.
Halász Bence közel járt a 80 méterhez kalapácsvetésben, a Dobó SE vb- és Eb-bronzérmes atlétája idei legjobbjával, 79,86 méterrel nyert. A nőknél klubtársa, Gyurátz Réka 70 méter feletti eredménnyel végzett az élen.
Golden Spike
Két nagyszerű ötödik helyet szereztek atlétáink Ostravában
31/05/2022 17:53
A férfiaknál 110 méter gáton Szeles Bálint győzött - Szűcs Valdó sérülés miatt nem indult -, női súlylökésben pedig Márton Anita, a magyar atlétika első (fedettpályás) világbajnoka 16. szabadtéri ob-aranyát szerezte meg.
Női rúdugrásban Klekner Hanga már harmadszor javította meg egyéni csúcsát a szabadtéri szezonban, sőt, megpróbálta megdönteni edzője, Molnár Krisztina 4,55-ös országos rekordját is, de ez nem sikerült, 10 centivel elmaradt tőle.
A budapesti Lantos Mihály Sportközpontban sorra kerülő háromnapos versenyre 38 számban közel 440-en neveztek. Az ob vasárnap 15 órakor folytatódik.

Eredmények:

férfiak:
400 m:
  • 1. Molnár Attila (FTC) 47.01 mp
  • 2. Ajide Dániel (FTC) 47.06
  • 3. Wahl Zoltán (Budafoki MTE) 47.14
110 m gát:
  • 1. Szeles Bálint (EVSI) 13.63 mp
  • 2. Eszes Dániel (VSD) 13.69
  • 3. Tano Leonardo (Ikarus BSE) 14.16
távolugrás:
  • 1. Pap Kristóf (FTC) 7,58 m
  • 2. Galambos Tibor (FTC) 7,53
  • 3. Pázmándi Dominik (Szolnoki MÁV SE) 7,20
magasugrás:
  • 1. Horváth Csaba (Ikarus BSE) 2,12 m
  • 2. Bakosi Péter (NYSC) 2,12
  • 3. Török Gergely (DSC-SI) 2,08
rúdugrás:
  • 1. Nagy Marcell (MTK Budapest) 5,35 m
  • 2. Kéri Tamás (Ikarus BSE) 5,30
  • 3. Bánovics József (MATE-GEAC) 5,10
kalapácsvetés:
  • 1. Halász Bence (Dobó SE) 79,86 m
  • 2. Rába Dániel (Dobó SE) 75,97
  • 3. Varga Donát (Dobó SE) 73,71
3000 m akadály:
  • 1. Palkovics István (KARC) 8:32.29 p
  • 2. Kovács Ferenc (SVSE) 8:52.25
  • 3. Horváth Barnabás (KSI SE) 9:23.76
nők:
400 m:
  • 1. Nádházy Evelin (MATE-GEAC) 54.32 mp
  • 2. Simon Virág (MATE-GEAC) 54.89
  • 3. Rapai Fanni (Ikarus BSE) 54.96
100 m gát:
  • 1. Kozák Luca (DSC-SI) 12.70 mp - országos csúcs
  • 2. Kerekes Gréta (DSC-SI) 12.97
  • 3. Krizsán Xénia (MTK Budapest) 13.33
hármasugrás:
  • 1. Nyisztor Petra (NYSC) 12,94 m
  • 2. Áts Viktória (TSC-Geotech) 12,76
  • 3. Hoffer Krisztina (TSC-Geotech) 12,41
kalapácsvetés:
  • 1. Gyurátz Réka (Dobó SE) 71,00 m
  • 2. Németh Zsanett (Dobó SE) 66,73
  • 3. Viszkeleti Villő (Dobós SE) 61,52
súlylökés:
  • 1. Márton Anita (Békéscsabai AC) 17,63 m
  • 2. Veiland Violetta (SZVSE) 15,71
  • 3. Beregszászi Renáta (SZVSE)14,66
rúdugrás:
  • 1. Klekner Hanga (DSC-SI) 4,45 m
  • 2. Garamvölgyi Petra (PVSK) 4,00
  • 3. Szabó Diána (MATE-GEAC) 3,90
3000 m akadály:
  • 1. Varga Gréta Barbara (SVSE) 10:12.78 p
  • 2. Jánosi Lilla (BEAC) 11:00.71
  • 3. Nagy Nóra (TSC-Geotech) 11:18.28
MTI
World Indoor Championships
Kozák Luca és egy felelőségteljes döntés – elemzőműsor
19/03/2022 17:37
World Indoor Championships
Nem kockáztat Kozák Luca, kihagyja a fedett pályás vébét
18/03/2022 17:40