Tóth Lili Anna óriási egyéni csúccsal zárt

Frissítve 01/08/2021 - 05:26 GMT+2

Ez sem volt elég a továbbjutáshoz, Kácser Zita sem jutott a döntőbe

Tóth Lili Anna egyéni csúccsal zárta a 3000 méteres akadályfutást

Tóth Lili Anna és Kácser Zita sem jutott döntőbe 3000 méteres akadályfutásban vasárnap a tokiói olimpián.

A két magyar futó közül egyértelműen a 22 éves Tóth Lili Anna teljesített jobban, aki bátor versenyzéssel óriási egyéni csúcsot ért el - csaknem tíz másodpercet faragott eddigi legjobbjából -, a harmadik futam hetedik helyén ért célba, és 9:30.96 perces idejével összesítésben a 18. lett. A BHSE futója kevesebb mint öt másodpercre volt az utolsóként döntőbe került riválisától.
Kácser Zita a második futamban 10:43.99 perccel az utolsó helyen ért célba és összesítésben sem tudott megelőzni senkit, így a 41. helyen zárta a játékokat.
A fináléba az első három helyezettek mellett a hat legjobb időt elérő futó került.
Ebben a számban eredetileg három magyar futó indult volna, de Wagner-Gyürkés Viktória sérülés miatt pénteken visszalépett.