Az etióp Shura Kitata nyerte a férfiak versenyét a vasárnapi London Marathonon, a világcsúcstartó kenyai Eliud Kipchoge így 2013 után maradt le ismét az első helyről a klasszikus távon.

A 24 éves hosszútávfutó a hideg és csapadékos időjárásban megrendezett viadal izgalmas hajrájában csupán egy másodperccel előzte meg a kenyai Vincent Kipchumbát, és néggyel a honfitársát, Sisay Lemmát, ezzel pályafutása eddigi legnagyobb sikerét érte el.
A címvédő és négyszeres győztes kenyai Eliud Kipchoge 38 kilométer után már nem tudta tartani a lépést az élbollyal, és végül 1:08 perces lemaradással csak nyolcadik lett. A világcsúcstartó hét év után szenvedett ismét vereséget a klasszikus távon.
Olympic Games
Tíz másodperc alatt lesz jelentkező az olimpiai aranyra az eltiltott atléta távollétében
14 ÓRA
A világ második legjobb idejével rendelkező etióp Kenenisa Bekele vádlisérülés miatt nem indult.
A nőknél a világcsúcstartó kenyai Brigid Kosgei győzött, aki első alkalommal versenyzett a klasszikus távon azóta, hogy egy évvel ezelőtt Chicagóban 2:14:04 órás világcsúcsot futott.
A koronavírus-járvány miatt áprilistól elhalasztott versenyt ezúttal rendhagyó módon egy 19,8 kilométeres körpályán rendezték a St. James's Park környékén.