A világ idei legjobbját futotta 200-on Gout Gout, az ausztrál csodagyerek még Usain Boltnál is gyorsabban fejlődik

A világ idei legjobb idejét futotta 200 méteren a mindössze 18 éves ausztrál Gout Gout.

Lyles utolérte Boltot, dráma 400 gáton, elképesztő verseny hármasugrásban - Atlétika-vb, 7. nap

Videó forrása: Eurosport

A dél-szudáni származású, csodagyerekként emlegetett sprinter 19,67 másodperccel nyerte meg vasárnap a Sydney-ben rendezett országos bajnokságot, ezzel jobb időt ért el, mint a nyolcszoros olimpiai bajnok Usain Bolt ugyanebben a korban. A legendás jamaicai futó 18 évesen még "csak" 19,93-mal ért célba a hosszabbik sprinttávon.
"Fontos, hogy ezt az időt ellenőrzött körülmények között értem el, és örülök, hogy megvan a sebességem, és hogy a testem képes ilyen időket futni. Készen állok a továbblépésre" - mondta Gout, aki mögött a második Aidan Murphy is 20 másodpercen belüli időt futott (19,88).
Gout 2024-ben robbant be az élmezőnybe, amikor 20,04-gyel megdöntötte Peter Normannek az 1968-as olimpia óta tartott ausztrál rekordját (20,06).
MTI

Csatlakozz a több mint 3 millió felhasználóhoz az appunkon
Legyenek mindig kéznél a legfrissebb sporthírek, eredmények, élő közvetítések
Letöltés
Cikk megosztása
Hirdetés
Hirdetés