Szombaton este rendezték az Oregon állambeli Eugene-ban az idei atlétikai Gyémánt Liga sorozat harmadik állomását. A legnagyobb figyelem a férfi 800 méteres döntőt övezte, hiszen közel egy év után most tért vissza a mezőnybe a világcsúcstartó David Rudisha. A térdsérülése után először futó kenyai olimpiai bajnok ígéretesen versenyzett, de az utolsó kétszázat nem bírta már, így végül csak a hetedik helyen ért célba. Így az alig 20 éves botswanai Nijel Amos nyert versenycsúccsal, a világ idei legjobbjával (1:43,63). "Kemény volt a futás, örülök annak, hogy 1:44-es időt futottam. Az utolsó száz méter azért nem esett jól." - nyilatkozta Rudisha a verseny után.
Justin Gatlin nyerte a férfi 100 métert, az amerikai vágtázó - igaz a megengedettnél jóval nagyobb, 2,7 m/s-os hátszélben - 9.76 másodperccel bizonyult a leggyorsabbnak, honfitársa, Mike Rodgers 9.80-nal lett második. A harmadik helyen a francia Jimmy Vicaut végzett 9.89-cel, de ugyanennyit futott a jamaicai Nesta Carter is. A világ idei legjobbját érte el 43.97 másodperccel 400 méteren a granadai világbajnok, Kirani James és a vele azonos időt futó, célfotóval második LaShawn Merritt is. Szintén az év eddigi legjobb eredménye született női 3000 méteres akadályfutásban az etióp Sofia Assefa (9:11.39 p), női magasugrásban az orosz Anna Csicserova (201 cm), női 400 gáton a jamaicai Kaliese Spencer (54.29 mp) illetve női 1500 méteren az egyéni csúcsot futó a kenyai Hellen Obiri (3:57.05) révén.
Atlétika
"Gyulladás itt, fájdalom ott" - újabb atléta kénytelen kihagyni az olimpiát
TEGNAP 19:40
A legrangosabb egynapos versenyeket magában foglaló
Gyémánt Liga-sorozat
14 viadalból áll. Minden versenyen a GYL-számokban első helyen végző 10 ezer dollárt kap, de még a nyolcadik is 1000 dollárral gazdagodik, pontot viszont csak az első három-három helyezett szerez. A szezon végén valamennyi versenyszám pontversenyének győztese 40 ezer dollárt, illetve egy gyémánt trófeát vehet majd át.
A verseny záró számában, a hagyományos egy mérföldes futásban sorozatban negyedik győzelmére készült Eugene-ban a kenyai Asbel Kiprop, aki azonban hiába futott egyéni csúcsot, a hajrában megelőzte őt a fedett pályás világbajnok Ayanleh Souleiman, aki a valaha volt 10. legjobb futással, Gyémánt Liga rekorddal (3:47,32) nyerte a versenyt.  Férfi rúdugrásban az erős szél zavarta a mezőnyt, így ezúttal nem voltak kiemelkedő eredmények, a világcsúcstartó francia Renaud Lavillenie is "csak" 580 cm-ig jutott, de ezzel is nyerte a versenyt. Férfi hármasugrásban a három hónapja combsérülést szenvedő Will Claye számára hozott nagy napot a szombat, aki 17,66-os új egyéni csúccsal nyerte a versenyt a 17,42-t ugró olimpiai bajnok Christian Taylor előtt.
A verseny egyik nagy meglepetését a francia Pascal Martinot-Lagarde okozta, aki 110 gáton legyőzte az amerikai favoritokat és 13,13-al nyert. Szintén váratlan volt a női 200 méter végeredménye, ahol a pár napja tartalék szerepből előugró amerikai Tori Bowie nyert a világ idei legjobbjával, 22,18-al. A háromszoros világbajnok Allyson Felix csak harmadik lett, míg a lábsérülése után lábadozó jamaicai Shelly-Ann Fraser-Pryce23,06-al a döntő utolsó helyén végzett a félkörös távon.