38 centi, német sikerek és a harmadik magyar érem - ilyen volt az atlétikai Eb zárónapja

Frissítve 23/08/2022 - 13:04 GMT+2

A zárónapi hét döntőből kettőt, a férfi gerelyhajítást és a női 4x100 méteres váltót a hazai atléták nyerték meg a müncheni multisport Európa-bajnokságon. Magyar szempontból a gát volt a nap csúcspontja, amin Kozák Luca a lengyel mögött a második helyen - 12.69 másodperces országos csúccsal - ért célba, s ezzel megszerezte a magyar csapat harmadik érmét (2 ezüst, 1 bronz).

Gina Lückenkemper az egyéni verseny után a váltóval is a dobogó tetejére állhatott

Multisport Eb - Két német arany a zárónapon atlétikában.
A gerelyhajítóknál Julian Weber szoros küzdelemben, mindössze 38 centivel előzte meg a cseh Jakub Vadleijchet, a női sprintváltó ugyanakkor simán győzött, igaz, a staféta helyzetét nagyban megkönnyítette, hogy a brit és a francia csapat az első váltást elrontotta és kiesett.

Julian Weber feiert im Münchner Olympiastadion sein EM-Gold im Speerwerfen

A sikerrel Gina Lückenkemper az emlékezetes egyéni verseny után a váltóval is a dobogó tetejére állhatott.
A férfi váltóknál az olimpiai bajnok olasz négyes elődöntős búcsúja után a döntőben nem volt dráma, és a papírforma érvényesült: a brit kvartett könnyedén nyert, ráadásul 37.67 másodperces bajnoki csúccsal. A briteknél Zharnel Hughes duplázott. Ő a 200-at nyerte meg egyéniben, ugyanakkor ő három éremmel zárt, mivel 100-on ezüstérmet nyert.

Pia Skrzyszowska vasárnap alig félórán belül nyert két medált, miután a 100 gáton aratott diadalát követően a lengyel vágtaváltóval ezüstöt szerzett.
Magyar szempontból a gát volt a nap csúcspontja, amin Kozák Luca a lengyel mögött a második helyen - 12.69 másodperces országos csúccsal - ért célba, s ezzel megszerezte a magyar csapat harmadik érmét (2 ezüst, 1 bronz).