6 m feletti ugrással nyerte az Eb-t egy 18 éves srác rúdugrásban

Frissítve 13/08/2018 - 14:37 GMT+2

Új junior világcsúccsal győzött Armand Duplantis férfi rúdugrásban.

Armand Duplantis of Sweden celebrates after winning gold in the Men's Pole Vault final during day six of the 24th European Athletics Championships at Olympiastadion on August 12, 2018 in Berlin, Germany.

A 18 éves svéd Armand Duplantis diadalmaskodott férfi rúdugrásban a berlini atlétikai Európa-bajnokságon.
Fantasztikus küzdelmet hozott a férfi rúdugrás, amelyben ketten is átugrották a hat métert, ilyen legutóbb 19 éve fordult elő. Duplantis és a 21 éves orosz Timur Morgunov is elsőre vitte át az álommagasságot, sőt a svéd csodagyerek 6,05 méteren sem hibázott.
Anita Wlodarczyk sorozatban negyedik Eb-elsőségét gyűjtötte be.
Női 5000 méteren a holland Sifan Hassan 14:46.12 perces Európa-bajnoki csúccsal nyert, de ehhez kellett az is, hogy a második helyen futó izraeli Lonah Chemtai Salpeter - a 10 ezer méter győztese - egy körrel a vége előtt megálljon, mert azt hitte, véget ért a verseny. A kenyai származású atléta így csak negyedik lett, aztán kizárták, mivel a rajtnál a megengedettnél előbb váltott a belső körre.
Női 1500 méteren a fedettpályás világbajnoki ezüst- és bronzérmes Laura Muir nyerte a britek újabb futóaranyát.
A brit 4x100-as váltóval Dina Asher-Smith megszerezte harmadik aranyérmét az Eb-n.
Gyurátz kilencedik kalapácsvetésben
Gyurátz Réka a kilencedik helyen végzett kalapácsvetésben a berlini atlétikai Európa-bajnokság vasránapi zárónapján.
A Dobó SE 22 éves versenyzője 69,45 méterrel a nyolcadik helyen biztosította a helyét a döntőben, ahol 69,51 méterrel kezdett. Ezzel az első kör után még a negyedik helyen állt. Másodikra 70,48-ra javított, majd 69,85 következett - azaz kiegyensúlyozott sorozatot produkált. Ám a többiek is jól dobtak, s nem tudott bekerülni a legjobb nyolc közé, akikre újabb három dobás várt. A brit Sophie Hitchon négy centivel előzte meg a nyolc közé jutásért zajló vetélkedésben.
A 4x100-as női váltók között a 12. (44.03 mp) idővel indult a magyar kvartett, amely idén két országos csúcsot is futott. A csapat Nguyen Anasztázia, Kaptur Éva és a két gátas, Kerekes Gréta és Kozák Luca összeállításban állt rajthoz az első futamban - a két első három helyezett mellett idővel még két váltó jutott tovább. A magyarok a görögöket megelőzve, 44.15 mp-cel hatodikként értek célba, összesítésben a 13. helyen végeztek.
A női 3000 méteres akadályfutásban Gyürkés Viktória - aki 9:38.56 perccel a 15. helyen éppen bekerült a fináléba - 9:40.41 perccel a 13. lett.
A magyar válogatott egy érmet szerzett az Eb-n: Halász Bence kalapácsvetésben lett harmadik. A hétpróbázó Krizsán Xénia a hetedik, Baji Balázs pedig 110 m gáton a nyolcadik helyen zárt.
European Championship : Itw Bence Halasz (HUN)