Odermatt hatalmas hibák ellenére is behúzta idei negyedik győzelmét óriásban

Frissítve 08/01/2022 - 16:02 GMT+1

A svájci síző Manuel Fellert és Alexis Pinturault megelőzve nyerte az óriást hazai környezetben. Odermatt idei negyedik sikere ez a szakágban.

Odermatt győzelme Adelbodenben

Az összetett és a szakági pontversenyben is éllovas svájci Marco Odermatt nyerte szombaton a férfi alpesi sízők világkupa-sorozatának óriás-műlesikló versenyét, hazai környezetben, Adelbodenben.

Odermatt a második futam utolsó indulójaként óriási tempót diktált, és végül úgy is meg tudta előzni a versenyben második helyre szorult osztrák Manuel Fellert, hogy nem tudott hibátlan pályát menni, voltak megingásai, apróbb hibái. A második futamban Feller volt a leggyorsabb, a mezőnyből egyedüliként produkált 1:16 percnél jobbat. Harmadik helyen a francia Alexis Pinturault végzett.
Odermatt idénybeli ötödik vk-győzelmét aratta, az ötödik óriás-műlesikló-futamon a negyediket.
A lelkes svájci közönség nagy örömére három versenyzőjük végzett az első nyolcban, és született hazai győzelem, utóbbira óriás-műlesiklásban Marc Berthod 2008-as, 14 évvel ezelőtti sikere óta nem volt példa.

Eredmények, férfi óriás-műlesiklás:
  • 1. Marco Odermatt (svájci) 2:34.45 perc (1. futam: 1:17.94 p/2. futam: 1:16.51 p)
  • 2. Manuel Feller (osztrák) 2:34.93 (1:19.11/1:15.82)
  • 3. Alexis Pinturault (francia) 2:34.99 (1:18.25/1:16.74