Szilágyi Liliána és Hosszú Katinka is elődöntős 200 pillén

Frissítve 26/07/2017 - 15:16 GMT+2

A váltóban érmet szerző gyorsúszóinknak ma nem sikerült a továbbjutás az egyéni 100-on.

Szilágyi Liliana Hungary

Hosszú Katinka a legjobb, Szilágyi Liliána pedig az ötödik idővel jutott a délutáni elődöntőbe 200 méter pillangón szerdán, a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon. A két magyar közül elsőként Szilágyi állt rajtkőre. A start után rögtön az élre tört, s végig vezetve kiváló versenyzéssel nyerte a futamot. Ideje, a 2:07.73 perc bő egy másodperccel elmaradt egyéni legjobbjától, amelyet még 2014-ben, az nankingi ifjúsági olimpián úszott.
Örülök, ez egy nagyon jó idő így délelőtt. Kipróbáltam egy új technikát, ami jól sikerült, izgalmas lesz a döntő” – mondta Szilágyi.
A negyedik futamban következett Hosszú Katinka, a szám 2009-es és 2013-as vb-bronzérmese. A 200 méter vegyes budapesti világbajnoka az első fordulót követően az élre állt, s ugyan riválisai nagy csatára késztették, végül megőrizte előnyét, 2:07.25-ös idővel győzött és az első helyen jutott tovább.

Katinka Hosszu

Hosszú ezúttal is csak a versenynap végén értékeli majd a teljesítményét.
Bohus Richárd a 18., Kozma Dominik pedig a 21. helyen zárt, ezzel egyikük sem jutott be az elődöntőbe 100 méter gyorson szerdán, a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon. A vb egyik legnépesebb számára 119-en neveztek, igaz, néhányan végül nem álltak rajtkőre. A magyarok közül Bohus az utolsó előtti, azaz a tizenegyedik futamban kapott helyet. A 24 éves békéscsabai versenyző a szélső, 9-es pályán kifejezetten jól kezdett, s a fordulót követően ugyan visszaesett, egy nagy hajrával, egyéni legjobbjától csupán egyetlen századdal elmaradva 48.87 másodperccel az ötödik lett.
Jobb lett volna ez, csak a váltóban elért harmadik hellyel nem számoltam, talán túl nagy érzelmi többletet adott, ami miatt nem nagyon tudtam aludni az elmúlt napokban. Ez most ennyi volt, nagyon meghaltam a végére” – mondta Bohus Richárd.
Ezt követően a közönség új kedvence, Kozma Dominik állt a rajtkőre, a 26 éves úszó a vasárnapi nyitónapon a bronzérmet nyert 4×100 méteres gyorsváltó első tagjaként ért el országos csúcsot, majd kedden 200-on – ahol fantasztikus versenyzéssel hatodik lett – Cseh László 2009-es hazai rekordját javította meg.
Kozma a 8-as rajthelyről indulva negyedikként fordult a második 50-re, s végül Bohus idejéhez képest két századdal rosszabbat, 48.89-et úszott, ezzel hetedik lett a futamában.