Nadal és Serena is simán jutott tovább

Frissítve 19/01/2017 - 16:26 GMT+1

Serena Williams is already on top of her game Down Under

Rafael Nadal

A nappali program után világos volt, hogy a nap meglepetése címet más meccs nem kaphatja, mint a Djokovic-Istomin összecsapás, de azért izgalmakban és nagy búcsúzókban az esti meccseken sem volt hiány.
Kezdjük a női meccsekkel, ahol két kiemelt is búcsúzott a további küzdelmektől Agnieszka Radwanska és Alizé Cornet személyében. A harmadik helyen kiemelt lengyel ráadásul kifejezetten simán, 6:3, 6:2 arányban kapott ki Mirjana Lucic-Baronitól. A 34 éves horvát végig irányította a mérkőzést, helyenként leütötte pályáról ellenfelét, összesen 33 nyerőt ütött 20 hiba mellett, így hiába ütött 12-vel kevesebb hibát a lengyel lány, a nyolc nyerő nem bizonyult elegendőnek a meccs megnyeréséhez. Lucic-Baroni egyébként 1998 (!) óta először jutott túl az Ausztrál Open első körén és most először került a harmadik fordulóba. Radwanska stabilitásáról pedig sok mindent elmond, hogy a 2009-es Ausztrál Open óta nem esett ki ennyire korán a tornán.
Kiesett a 28. helyen rangsorolt Alizé Cornet is, akit a világranglistán 94. Maria Sakkari vert meg három játszmában. A 21 éves görög játékos pályafutása első Ausztrál Openjén szerepel, és most már biztos, hogy legalább a harmadik fordulóig eljutott a tornán.

AO 2017 : HLTS Bacsinszky - Kovinic

Bacsinszky Tímea, aki egy sima és egy szoros szettben verte a montenegrói Danka Kovinicet. A magyar származású, svájci színekben versenyző teniszező 6:1-re nyerte az első szettet, a második játszmát viszont egy szoros, 7-5-re megnyert rövidítéssel húzta be, így két szettben vívta ki a továbbjutást.
A nap talán legjobban várt női mérkőzésén Serena Williamsre a második fordulóban is egy korábbi top10-es várt Lucie Safarova személyében. Williams ugyan addigi kilenc meccsükön soha nem kapott ki a cseh teniszezőtől, mindenképpen benne volt a meccsben a meglepetés, de legalábbis szoros eredmény. Végül egyik sem lett. Persze Safarova jól tartotta magát, nem omlott össze, de a hatszoros bajnok kiválóan játszott – elsősorban a szerváiban bízhatott, még ha be is csúsztak a kettős hibák. A mérkőzés színvonaláról sokat elárul, hogy a nyerők és ki nem kényszerített hibák tekintetében mind a ketten pozitív mérleggel zártak, összesen 59 nyerőt, 23 ászt láthatott a közönség 39 hiba mellett.

Fotó: PA Sport