Federer esélyessé lépett elő Melbourne-ben?

Publikálva 22/01/2017 - 18:58 GMT+1

A korábbi világelső második top 10-es ellenfelét győzte le, és Murray helyett Mischa Zverev vár rá.

Roger Federer

Andy Murray világot sokkoló kiesése után Roger Federer lépett a Rod Laver Arénába, hogy az első héten egymás után másodszor is nála magasabb kiemelttel játsszon (piros pontért cserébe megmondhatja valaki, mikor volt ilyen utoljára :) ), Tomas Berdych után ezúttal Kei Nishikorival.
Federer rettenetesen kezdte a mérkőzést, 0:4, 15:30-ra állt alig húsz perc után, ekkor azonban megrázta magát, és csak rövidítésben veszítette el az eső szettet úgy, hogy esélye lett volna meg is nyerni. A következő két játszmában fergetegesen adogatott, a japánnak fogadóként fikarcnyi esélye sem volt, hogy aztán a negyedik szettben egy néhány perces rövidzárlat és az adogatása elvesztése azt eredményezze, hogy döntő szettre kényszerült a svájci.

Itt aztán több fogadójátékra is odakoncentrált, egyszer brékelni tudta Nishikorit, és be is húzta a játszmát. Aminek még örülhet, hogy nem Andy Murray lesz az ellenfele a nyolc között, hanem Mischa Zverev.
Jól játszott Kei, de én is élveztem a meccset. Jól játszottam a meccs elején is, amikor 0:4 volt, és ilyen állásnál is nyugodt tudtam maradni. Sokkal rosszabb nem lehetett, próbáltam a saját játékomat játszani, beljebb jönni a pályára, mert hátulról ő az egyik legjobb a mezőnyben. Nem volt könnyű megemészteni az első szett elvesztését. A fontos labdákat többször sem tudtam megcsinálni a negyedik szettben, az ötödikben energiát kellett merítenem a mérkőzés középső szakaszából. Reméltem, hogy kifizetődő lesz, tudtam, hogy öt szettben jó Nishikori, de reméltem, nyerhetek. Néztem Murrayék meccsét, egyébként is szoktam teniszt nézni, ha nem játszom, akkor is. Nem hittem, hogy sem Novak sem Andy nem lesz már versenyben a második héten, de ma Mischa nagyon jól játszott ma” – mondta Federer a meccs után.