Lewa, Hasenhüttl: Emlékek nyomában

Frissítve 09/12/2016 - 13:09 GMT+1

A Bundesliga 14. fordulója két meglepetéscsapat rangadójával kezdődik.

Robert Lewandowski vom FC Bayern München

Jön a Bundesliga 14. fordulója, megint egy hétközi európai kupaforduló után, és ez akkor is figyelmeztető jel a "nagyoknak”, ha nem nagyon volt tét egyikük számára sem. A Bayern a Wolfsburgot fogadja, és Lewandowski az Atletico és a Mainz elleni remek szabadrúgásai után, most arra a kilenc percre emlékezhet szívesen. Arra, amikor legutóbb a farkasok” {még a tabellán harmadikként} Münchenben jártak, akkor a lengyel csereként beállva hintett egy ötöst.
Vajon mi lesz most? A Wolfsburg rosszabb formában {egy pontra a kieséstől}, Lewa meg lehet, hogy jobb?
A Dortmund pedig megy Kölnbe. Normál esetben megkérdőjeleznénk a sikert {csak kikapott már Lipcsében és Frankfurtban, és döntetlent játszott Ingolstadtban}, ám egyrészt Reus visszatérésével kicsit más már ez a Borussia, másrészt Horn és Risse után úgy tűnik Modeste sem játszhat a hazaiaknál. Lehet, hogy ez jelenti a kölni minicsoda végét. Pedig jó lenne a góllövőlista első két helyezettjének csatáját látni:

Marco Reus and Pierre-Emerick Aubameyang, top, scored as Borussia Dortmund salvaged a 2-2 draw at Real Madrid

Fotó: PA Sport