Ez már Bouhannié

Frissítve 24/03/2017 - 10:40 GMT+1

Nacer Bouhanni sprintet nyert, Ilnur Zakarin bukott, Tejay van Garderen továbbra is vezet a Katalán körön.

Nacer Bouhanni (Cofidis), vainqueur de la 4e étape du Tour de Catalogne

Fotó: Panoramic

Egy sok vitát szolgáltató csapatidőfutam és a dupla La Molina után, egy fokkal nyugisabb nap várt volna a Katalán kör résztvevőire. Papíron persze, mert a mezőny csütörtök reggel hóesésre ébredt (fotók:ITT), nagyjából egy hatvanassal rövidebb is lett a szakasz.
Nem zárt túl jó napot Ilnur Zakarin sem, aki 30 kilométerrel a befutó előtt bukott. Bár a Katusha versenyzője a mezőnnyel együtt jött meg, bordarepedés miatt pénteken már nem áll rajthoz.

Ilnur Zakarin

Ha még emlékszünk rá, Nacer Bouhanni már az első napon is nagyon gyors volt. De ott saját elmondása szerint, kicsit korán indított. Pár centivel le is maradt az első helyről.
Most gyakorlatilag Cimolai felvezette neki a hajrát, amit simán meg is nyert (ez volt az első WT győzelme ebben a szezonban). A nagyok közül mindenki megjött az első csoporttal, így az összetett nem változott. A trikó maradt Tejay van Garderennél, aki továbbra is 41 mp-el vezet Samuel Sánchez és 44-el Geraint Thomas előtt.

Nacer Bouhanni (Cofidis)

Pénteken újra elég fontos – hegyi befutós – szakaszt rendeznek a Katalán körversenyen, a közvetítésünk 16.45-kor kezdődik az Eurosporton.