Dumouliné a századik!

Publikálva 28/05/2017 - 22:28 GMT+2

Tom Dumoulin óriási időfutamot ment, Quintana és Nibali előtt nyerte meg a 100. Girót.

Tom Dumoulin

Fotó: Imago

Nincs itt semmi meglepetés: Tom Dumoulin nyerte a 100. Girót.
Nem hibázott az időfutamon, megint óriási egyenkéntit ment.
Nairo Quintanához hasonlóan, aki maga mögött tartotta Vincenzo Nibalit, így megszerezte a második helyet.
Az utolsó nap talán csak Thibaut Pinot számára csalódás, hisz az FDJ versenyzője élete első Giróján elég közel volt a dobogóhoz. De az időfutamon még – ha nem is sokkal – Quintana is megelőzte.

A majdnem 30 km hosszú milánói zárószakaszt (amely a monzai versenypályáról indult) Jos Van Emden nyerte, aki korábban még soha nem tudott háromhetesen győzni. De Dumoulin rózsaszín trikója miatt, az ő első helye egy kicsivel azért kevesebb figyelmet fog kapni a holland médiában.
Szavakkal nem tudom kifejezni amit most érzek, ez tényleg egy titkos álmom volt. Erős voltam, ugyanakkor helyenként szerencsés is” – mondta Dumoulin, a Giro történetének első holland győztese.

Tom Dumoulin, Team Sunweb - Giro d'Italia 2017 stage 21 - Getty Images pub only in UKxUSAxIRLxITAxESP