Contador: Megvolt a szándék, és megvolt az út is

By Eurosport

The 13/09/2017 at 11:47Updated The 13/09/2017 at 12:32

Alberto magához méltóan búcsúzott a profi versenyzéstől

Még Miguel Indurain sem’ – erősíti őt meg egy kollégája, aki az 1980-as évek eleje óta tudósít kerékpárversenyekről.

Olyan embertömeg gyűlt össze a rajtnál, a célnál és az utak mentén, hogy szóhoz sem jutottunk.

Alberto Contador wurde bei der Vuelta verabschiedet

Alberto Contador wurde bei der Vuelta verabschiedetSID

Egy igazán különleges kerékpáros vonult most vissza. Egy olyan valaki, akinek a neve eggyé vált azzal a szóval, hogy versenyzés. Ő volt a versenyző, csupa nagy betűvel. A versenyző, aki, amikor csak tudott, kezdeményezett, és a saját kezébe vette a sorsát. Kevesen vannak ma ilyenek, ha vannak egyáltalán. Hiányozni fog.

Alberto azt mesélte, hogy mottóját az édesanyjától tanulta.

“Ha megvan a szándék, meglesz hozzá az út is.”

Mindössze 20 éves volt, amikor egy, az asztúriai körön elszenvedett bukás következtében életmentő műtétet kellett rajta végrehajtani. A diagnózis veleszületett agyi cavernoma volt. Az sem volt biztos, hogy komolyabb károsodás nélkül megússza, a pályafutása tehát igencsak veszélyben forgott. De szerencsére felépült.

Három álma volt. Elsősorban profi kerékpáros akart lenni, indulni akart a Tour de France-on, és meg is akarta nyerni azt.

Vuelta a España 2017, Alberto Contador (LaPresse)